Bez kategorii
Leave a comment

Gdzie zbudować portfolio online?

Portfolio to kluczowy element promocji naszych umiejętności w sieci. W pracy projektantów, grafików, architektów, web designerów czy copywriterów jest zwykle ważniejsze od CV;  w branży kreatywnej często bez znaczenia jest gdzie wcześniej pracowałeś albo jakie studia skończyłeś. Interesujące dla pracodawcy/klienta są Twoje poprzednie projekty, ich realizacja i prezentacja. Portfolio jest Twoim odbiciem – możesz przekazać to, czym się zajmujesz i nad jakimi projektami chciałbyś pracować. Jeśli chcesz stworzyć coś bardziej spersonalizowanego od konta na Behance – zajrzyj na strony umożliwiające zbudowanie własnego portfolio online niewymagające  znajomości kodowania. Przewertowaliśmy internet i wybraliśmy te najbardziej intuicyjne, proste i po prostu – najlepsze!

Adobe Portfolio

Adobe stworzyło swojeg własne Portfolio.  Wybieracie template, dostosowujecie go do własnych potrzeb przez prostą customizację i Voilà! Adobe udostępnia fonty z Typekit, zadbał też o responsywność projektów, synchronizację z Behance i własną domenę. Za $9.99 miesięcznie otrzymujemy aplikację wraz z  dostępem do Photoshopa i Lightrooma.

adobe portfolio

Adobe Portfolio

Portfoliobox

Na stronie znajdziecie ponad 250 tysięcy przykładów stron zbudowanych
w Portfoliobox. Możemy skorzystać z darmowej wersji z hostingiem 50 zdjęć lub zdecydować się na płatną wersję (ceny od $6.9 w pakiecie rocznym) w którym skorzystamy z wielu funkcji pro (np. nielimitowanego hostingu czy efektu parallax).

portfolio builder

Portfoliobox

All You

Kilkanaście template’ów na bazie których stworzymy własne portfolio.
Obsługa All You jest banalnie prosta, jednak jego możliwości w darmowej wersji (edycja/ostylowanie) jest dość ograniczona.  Dużym plusem wersji płatnej (ceny od $8 miesięcznie) jest responsywność budowanych stron, fonty z TypeKit czy własna domena.

website builder

All You

 

Carbonmade

Nie dajcie się zwieść kolorowej i przesłodzonej stronie Carbonmade. W swojej ofercie posiadają bardzo stonowane i minimalistyczne template’y na portfolio. Niestety Carbonmade to dość mocno ograniczone funkcje personalizacji (np. dwa fonty do wyboru, ograniczona paleta kolorów czy trzy podstrony: o mnie, prace i kontakt). Jest idealny dla osób, które chcą zbudować proste, nieskomplikowane portfolio. Ceny zaczynają się od $6 miesięcznie.

portfolio online

 

Carbonmade

Dunked

Wybierzcie jeden z gotowych template’ów i działajcie! Są responsywne
i przygotowane na Retinę. Możecie wrzucać zdjęcia, audio i video. Dla ogarniających HTML/CSS – stronę możecie edytować i od strony kodu. Dunked można wypróbować przez 10 dni za darmo, konto Basic kosztujące $7 i zapewni Wam pracę nad 10 projektami równolegle.

portfolio

 

Dunked

 

Weebly

Przemyślany interfejs (np. funkcja drag and drop) i dodatki na Weebly pozwolą Wam stworzyć swoją stronę w ekspresowym czasie. Możecie założyć darmowe konto w domenie Weebly albo zdecydować się na płatną wersję (ceny od $8 miesięcznie).

free portfolio templates

Weebly

 

Viewbook

Coś dla fotografów i projektantów chcących stworzyć swoje portfolio. Wypróbujcie Viewbook za darmo, możecie go kupić za $19 miesięcznie.

zbuduj stronę internetową

Viewbook

 

Squarespace

Squarespace to platforma budowania stron internetowych, portfolio, e-commerce.  Stricte portfoliowych template’ów znajdziemy tutaj 8.  Squarespace to dobrze skrojone templatety, przemyślany interfejs i rozbudowana edycja poszczególnych bloków treści i dodatków. Ceny zaczynają się od $8 miesięcznie.

portfolio creator

Squarespace

 

Format

Format jest idealnie stworzony dla fotografów i projektantów.  Posiada sporą ilość czystych i minimalistycznych template’ów, dodatkowo jest prosty w obsłudze
i napakowany dodatkami i presetami. Możecie go przetestować przez 14 dni za darmo.  Najtańszy plan Basic kosztuje $6.25 miesięcznie.

portfolio themes

Format

Wix

Wix posiada dość intuicyjny i prosty interfejs (drag and drop). Duża swoboda działania i personalizacji. Oprócz gotowych szablonów możecie skorzystać też
z pustych template’ów. Wszystkie płatne plany Wix są teraz w połowie ceny –
ten podstawowy kupicie już za 26złote/miesiąc.

gdzie zrobię portfolio

Wix

Virb

Responsywne portfolio możecie zbudować także na platformie Virb. Bez limitów stron/zdjęć/audio/video narzędziem do optymalizacji SEO i full personalizacją. Możecie przez 10 dni przetestować Virb, cena to $10 za miesiąc.

online portfolio builder

Virb

 

Semplice

Semplice to nakładka na WordPressa. Dzięki niej przygotujecie swoje portfolio bez znajomości kodu. Semplice jest w 100% responsywny, a bogata edycja pozwoli Wam spersonalizować swoje portfolio. Ceny zaczynają się  od $89 za 1 domenę.

semplice

Semplice

 

Filed under: Bez kategorii