Bez kategorii
komentarzy 10

Narzędzia dla copywriterów i social media managerów

Copywriter to człowiek słowa. Oprócz umiejętności zgrabnego pisania powinien znać zasady marketingu, reklamy, a nawet psychologii czy socjologii.  Jego zadania mogą być bardzo różnorodne – począwszy od wymyślania sloganów i haseł, pisania artykułów, aż po tworzenie dialogów spotów reklamowych. Sporządziliśmy listę przydatnych narzędzi dla copywriterów i social media managerów, dzięki którym przyspieszycie swoją pracę, nie zapomnicie o opublikowaniu posta, wyłapiecie wszystkie błędy językowe i zwiększycie swoją kreatywność!

 

Uwaga! Lista jest uzupełniania 🙂 Nowe źródła zawsze pojawiają się na górze listy.

Inne posty, które są uzupełniane:

Typografia: Najlepsze źródła do nauki
UX: Najlepsze źródła do nauki

 

Socialbakers

Socialbakers to platforma na której można zrobić naprawdę dużo.  Po pierwsze – możemy publikować i planować posty (o najlepszych godzinach) na popularnych kanałach SM w tym: Twitter, Facebook, Instagram, Youtube. Po drugie – możemy monitorować co mówi się o naszej marce oraz o innych. Po trzecie – mamy możliwość tworzenia szybkich raportów i analizowania naszych wyników. Po czwarte – stworzymy reklamy. Czy o czymś zapomnieliśmy?  Podsumowując –  Socialbakers to całkiem kompleksowa obsługa naszych działach w mediach społecznościowych. Jest grubo!
Dla małych i średnich firm Socialbakers kosztuje $75 miesięcznie. (konto Socialbakers Analytics) Konto możecie przetestować przez 14 dni za darmo.

socialbakers

Socialbakers

Snipply

Dzielisz się wieloma linkami z zewnętrznych stron? Dodaj okienko pop up z CTA i linkiem do Twojego bloga lub strony 🙂 Do tysiąca klików w link Snipply jest darmowy.

narzędzia dla social media managerów

Snipply

SimilarWeb / Searchmetrics

Porównywarki stron internetowych. Na stronach dostaniecie wgląd w ciekawe dane o waszej, lub każdej innej witrynie, takie jak ranking, zaangażowanie, liczba wyświetleń itp. Na SimilarWeb w płatnej wersji PRO możemy np. dodać więcej stron konkurencji albo sprawdzić dane na przestrzeni całego roku.

web analytics

SimilarWeb , SearchMetrics

Ubbersuggest

Wyszukiwarka słów kluczowych, ciekawa alternatywa dla Keyword Tool. Możecie przeglądać wyniki zwizualizowane na chmurze lub w liście, ściągnąć listę słów kluczowych albo przejrzeć google trends danej frazy.

keyword planner

Ubbersuggest

Answer The Public

Kolejna alternatywa dla Keyword Tool z niezłą wizualizacją. Po wpisaniu interesującego nas tematu pojawia się okrąg z najczęściej wpisywanymi zapytaniami wraz z przyimkami. Szukać można też po polsku.

keyword tool

Answer The Public

 

Cyfe

Świetna wizualizacja danych w formie tablicy  pozwalająca monitorować najpopularniejsze kanały społecznościowe, mailingi, WordPressa, Google Alerts i wiele wiele innych. Czuć MOC!

managing social media channels

Cyfe

Adsvise

Świetna strona, na której znajdziecie wszystkie aktualne wymiary reklam, postów, zdjęć na popularnych platformach: FB, Twitter, Instagram, Youtube, LinkedIn, Tumblr, G+ i AdWords.

wymiary zdjęć na facebooku

Adsvise

Warble Alerts

Warble Alerts umożliwia ustawienie alertu na dany hashtag na Twitterze i jego śledzenie. Nic już nie umknie Twojej uwadze. Warble Alerts jest za free, a listę nowych wyników dostaniecie na swoją skrzynkę mejlową raz dziennie.

alerts

Warble Alerts

Rocketgraph

Rocketgraph to narzędzie umożliwiające stworzenie raportów w bardzo szybki sposób. Po zalogowaniu wybieracie konto, do którego chcecie stworzyć raport (do wyboru Instagram, Google Analytics, Fanpage, Soundcloud czy Dribbble), dostosujecie datę, a rocketgraph sam wygeneruje pięknie wyglądającą analizę danych. Następnie możecie ściągnąć raport lub podzielić się nim z innymi poprzez link.  Wszystko za free.

marketing graphs

Rocketgraph

Hootsuite

Dla wszystkich zarządzających treściami i social media Hootsuite będzie bardzo pomocny. Narzędzie umożliwi Wam zarządzanie kanałami social media (Facebook, Twitter, Linkedin, Google + i WordPress), ustawienie harmonogramu nowych wpisów i postów i wypromowanie treści. Dzięki raportom możecie też przeanalizować zaangażowanie na stronie, polubienia i udostępnienia.

Hootsuite

hoosuite_screen

Mailchimp

Mailchimp jest fajną aplikacją umożliwiającą tworzenie i wysyłanie newsletterów. Z targetowaniem, optymalizacją, analizą i gotowymi template’ami włącznie!

Mailchimp

Wunderlist

Wunderlist to apka z serii „to do list”. Można w niej planować zadania, sporządzić notatki, ustawić przypomnienia oraz podzielić się treścią z innymi użytkownikami.

Wunderlist

Feedly

Wiemy, jak ciężko jest śledzić na bieżąco wszystkie interesujące strony i pojawiające się treści. Feedly, zasilany przez RSS, pozwoli Wam uporządkować swoje ulubione strony, blogi lub kanały Youtube i da Wam znać, kiedy pojawią się nowe treści w tych miejscach.

Feedly

feedly

Synonim.net

Ogromna baza synonimów, czyli to, co copywriterzy lubią najbardziej!

Synonim.net

Thesaurus

Dla piszących po angielsku na pewno pomocny okaże się Thesaurus. Mocno rozbudowana baza synonimów, codzienne inne słowo dnia, dzięki czemu poszerzymy swój zasób oraz ciekawostki o słowach.

Thesaurus

Live Keyword Analysis

Narzędzie umożliwia wpisanie wybranych przez siebie słów kluczowych oraz tekstu, do którego przypisane są dane słowa. Live Keyword Analysis sprawdza gęstość występowania słów kluczowych w tekście.

Live Keyword Analysis

 

keywrod_Screenshot

Hemingway App

W edytorze Hemingway możemy wpisać tekst i sprawdzić, które ze zdań są zbyt złożone lub zbyt trudne do czytania. Radzi sobie lepiej z tekstami po angielsku.

Hemingway App

Language Tool

Darmowa strona, na której po wprowadzeniu dowolnego tekstu zostaną podkreślone wszystkie błędy językowe. Działa również w języku polskim i całkiem nieźle sobie radzi!

Language Tool

languagetool_Screenshot

Twitter

Nie zapominajcie o Twitterze! Dobre teksty nie piszą się same i nie biorą się z powietrza. Zacznijcie śledzić kanały copywriterskie i firmy zajmujące się social media, np. Social Media Examiner czy Copywriting.com, aby zaczerpnąć inspiracji, poszerzyć wiedzę i być na bieżąco.

RiteTag

Rite Tag to rozszerzenie do optymalizacji tweetów i hashtagów. Dzięki niemu dobierzemy najlepsze hashtagi do swojego tweeta.

Rite Tag

HubSpot Blog Topic Generator

Nie masz pomysłu na temat na bloga? Wpisz 3 słowa kluczowe, a HubSpot wygeneruje je sam!

HubSpot Blog Topic Generator

Buzzsumo

Buzzsumo to przydatna strona, na której możecie odszukać najczęściej udostępnione i najpopularniejsze treści w sieci. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, które nas interesuje, a pojawi się lista z najpopularniejszymi artykułami, infografikami etc.

Buzzsumo

buzzsumo_Screenshot

 

Latergram.me

Aplikacja umożliwiająca zarządzanie wieloma kontami na Instagramie. Możecie przesyłać zdjęcia z komputera lub smartfona i zaplanować posty w kalendarzu.
Latergram.me

Iconosquare

Kolejna gratka dla instagramowych managerów. Po zalogowaniu się na swojego Instagrama możecie prześledzić komentarze, przyjrzeć się swoim obserwującym, polubieniom, statystykom, a także przejrzeć najpopularniejsze kanały.

Iconosquare

 

Zecerka

Dla tych, którzy piszą tylko po polsku, istnieje bardzo dobra (a i nawet lepsza!) alternatywa dla Language Tool. Chyba każdy copywriter zgodzi się ze stwierdzeniem, że wprowadzanie korekt do tekstów jest bolesnym, długim procesem. Dodatkowo nawet po sprawdzeniu tekstu nie możemy być w 100% pewni, że wyłapaliśmy wszystkie błędy. Zecerka poprawi je za nas – wystarczy przekleić tekst do korekty, ustawić funkcje poprawek i gotowe!

Zecerka 

zecerka

Asana

Asana jest specjalnie zaprojektowana do pracy w zespole. Aplikacja umożliwia wysyłanie wiadomości wewnątrz grupy użytkowników, planowanie, raportowanie czy dzielenie się pomysłami i artykułami z innymi.

Asana

Sotrender

Narzędzie do analizy, zarządzania i optymalizacji Fanpage, Twittera lub kanału Youtube. Po zalogowaniu dostaniecie Insighty (zaangażowanie, zasięg, aktywność, raporty itd.) oraz wskazówki co należy poprawić na swoich kanałach. Możecie też sprawdzić najbardziej aktywne dni i godziny. Polska darmowa wersja jest dostępna przez 15 dni.

Sotrender

 

SentiOne / Brand 24 / Monitori

Przez pewien okres czasu testowaliśmy parę narzędzi do monitorowania sieci – my zdecydowaliśmy się na SentineOne, ale zachęcamy Was do przetestowania każdego – testowe konta na 14 dni. Dzięki narzędziom do monitorowania możecie sprawdzić kto, gdzie, kiedy i jak wypowiada się na temat śledzonego przez Was tematu (np. Waszej firmy). Dla tych z niskim budżetem zachęcamy do ustawienia darmowych Google Alerts.

SentiOne , Brand24 , Monitori

Ommwriter

Ommwriter został stworzony przez hiszpańskie studio herraizsoto&co. To prosty edytor tekstu, którego zadaniem jest przenieść Cię w miejsce, w którym możesz spokojnie pisać. Przyjazne kolory tła, różne dźwięki klawiatury oraz muzyka, pozwolą Ci skupić się na tym, co najważniejsze, czyli pisaniu. Z dala od wszelkich odgłosów i rzeczy, które mogą Cię zdekoncentrować.

Ommwriter

ommwriter

 

Copywriterzy i social media managerowie! Z jakich narzędzi korzystacie w codziennej pracy? Jeśli coś pominęliśmy dajcie znać w komentarzach 🙂

Filed under: Bez kategorii