Bez kategorii
komentarze 4

Narzędzia dla projektantów – Palety kolorów

W zawodzie projektanta nie tylko liczy się świetny pomysł i dobra realizacja projektu, ale i efektywność samego procesu twórczego.
Korzystając z narzędzi dostępnych w sieci, możemy zaoszczędzić swój cenny czas
i skupić się na tym, co najważniejsze, czyli kreacji. W internecie znajdziecie ogromną liczbę stron, rozszerzeń i programów ułatwiających pracę. To istna dżungla! Jak się w tym wszystkim połapać?

Zaczynamy serię postów na temat przydatnych narzędzi dla projektantów.
Na pierwszy ogień idą polecane przez nas palety kolorów. Lista będzie aktualizowana wraz z nowymi narzędziami pojawiającymi się w sieci.
Stay tuned ! 🙂

Colourco

Bardzo fajna strona umożliwiająca tworzenie własnej palety kolorów lub wybranie jeden z opcji schematu: monochromatycznej, komplementarnej, triadowej itd. Możecie w dowolnej chwili dodać lub usunąć każdy swatch z powstającej palety.

Colourco

colourco

Material Palette

Po wybraniu dwóch kolorów naszym oczom ukazuje się gotowa paleta kolorystyczna do ściągnięcia. Po kliknięciu na kolor w palecie program automatycznie kopiuje kolor Hex, który można przekleić do programu graficznego.

Material Palette

Paletton

W Palettonie utworzycie palety kolorystyczne lub skorzystacie z gotowych presetów. Możecie je potem zwizualizować w różny sposób (również jako strona internetowa, choć wygląda to dość skromnie)

Palleton

Adobe Color (Kuler)

Fajna apka od Adobe na urządzenia przenośne, dzięki której pobierzecie kolory
z dowolnej kompozycji. Możecie tworzyć w ten sposób niezliczoną ilość motywów kolorystycznych, które są automatycznie zapisywanie w bibliotekach Creative Cloud, co umożliwia stosowanie ich w aplikacjach na komputery i dalsze udostępnianie. Jedyną wadą to fakt, że apka często się zawiesza.

Kuler

kuler

Coolors

Coolors umożliwia stworzenie swojej własnej palety kolorów i eksport do pliku. Możecie też przejrzeć i wyeksportować już istniejące palety.

Coolors

Color Hailpixel

Swatch you doing? Po kliknięciu wybieracie i zapisujecie na stronie widoczny kolor, następne kliknięcie dodaje kolejny kolor itd..  Palety do zapisu w HSL, RGB i HEX.

Color Hailpixel

color_hailpixel

Coleure

Swoje ulubione kolory przerzucacie do schowka po prawej stronie. Kolory można dowolnie miksować lub porównywać z innymi.

Coleure

Spectrum

Rozbudowana aplikacja na Maca, która umożliwi nam wykreowanie nowych palet
i ich otagowanie, wklejanie swatchy bezpośrednio do kodu czy pobranie kolorów
z dowolnego obrazu. Można wykorzystać wiele schematów kolorystycznych (triada, tetrada, komplementarne, itd.) a na koniec zwizualizować w różny sposób nasze palety.

Spectrum

Design Seeds

Na Design Seeds znajdziecie palety wyciągnięte ze zdjęć.

Design Seeds

seeds

 

Color Calculator

Na tej stronie możecie stworzyć własne palety w oparciu o schematy kolorystyczne.

color_calculator

 

Color Calculator

ColourLovers

Tysiące dostępnych palet stworzonych przez społeczność ColourLovers.

ColourLovers

 

Filed under: Bez kategorii