Bez kategorii
comment 1

Rozszerzenia dla projektantów

Przeglądarka Chrome udostępnia swoim użytkownikom ponad 2 tysiące rozszerzeń, które zdecydowanie poprawiają fukcjonalność. Bardzo łatwo jest
je dodać i usunąć, jeśli dane rozszerzenie nie przypadnie nam do gustu (wystarczy jedno kliknięcie). Prezentujemy Wam zestawienie najbardziej pomocnych rozszerzeń do Chrome’a, bez których ciężko się obejść w pracy projektanta.

Panda

Panda to świetne rozszerzenie do przeglądarek, na którym zobaczycie najbardziej popularne projekty z Dribble czy Behance i trendujące treści z serwisów takich jak Designer News, Wired, Smahing Magazine czy TechCrunch (i więcej!). Must have na stronę startową.

Panda

panda

Pocket

Pocket, czyli kieszonka. Rozszerzenie pozwala przechowywać wszystkie znalezione treści w sieci w jednym miejscu z opcją ich otagowania. Dużym udogodnieniem jest fakt, że zapisane strony można przeglądać w trybie offline.

Pocket

Lightshot

To małe, sprytne rozszerzenie umożliwia tworzenie i edycję print screenów. Możecie w parę kliknięć wybrać dowolną część strony, wykonać print screen, dodać komentarz, kształt lub strzałki i zapisać na dysku lub wrzucić na chmurę.

Lightshot

lighshot

 

Project Naptha

Chyba każdy z nas zna frustracje związane z przepisywaniem tekstu znajdującego się na obrazie. Project Naptha umożliwia jego skopiowanie (po czym możemy bez żadnego problemu wkleić tekst w  dowolną aplikację), edytowanie a nawet tłumaczenie bezpośrednio z obrazu. Life just got better.

Project Naptha

Dimensions

Bardzo proste narzędzie do pomiaru poszczególnych elementów i odległości między nimi na dowolnej stronie. Możecie mierzyć odległości pomiędzy zdjęciami, przyciskami, filmami, gifami, tekstem czy ikonami. Macie też możliwość zmierzenia odległości w plikach JPG czy PNG – wystarczy wrzucić plik do przeglądarki.

Dimensions

dimensions

OneTab

Otwieracie kilkanaście zakładek w przeglądarce? Wtyczka pozwoli Wam na zaoszczędzenie aż do 95% pamięci i zmniejszy chaos w Chromie. Wystarczy kliknąć w ikonę OneTab a wszystkie zakładki pojawią się na liście. Możecie je przywracać pojedynczo lub wszystkie na raz.

One Tab

ColorPick Eyedropper

Wtyczka pozwoli Wam na wybranie koloru z dowolnego punktu na stronie.

ColorPick Eyedropper

colorpicket

 

WhatFont

Oprócz dobrze znanej aplikacji  What The Font? działającej na stronie MyFonts jest jeszcze jedno, bardzo sprytne i szybkie rozwiązanie – WhatFont. Po instalacji rozszerzenia odśwież zakładkę w przeglądarce, kliknij w ikonę What Font i najedź na tekst, aby dowiedzieć się jaki font został użyty w danym miejscu.

WhatFont

 

Rite Tag

Wtyczka pomocna tym, którzy korzystają z Twittera. Pozwala na dobranie odpowiednich hashtagów i poinformuje nas o optymalnej długości tweeta. Wypróbujcie ją za 30 dni za darmo.

Rite Tag

ritetag

The Great Suspender

Wtyczka zawieszająca nieużywane zakładki – sami ustalacie po jakim czasie się zawieszą. Można je odblokować w dowolnym momencie odświeżając stronę.

The Great Suspender

 

Pixel Perfect

Pixel Perfect to doskonałe rozszerzenie dla webdesignerów, którzy chcą tworzyć witryny zgodne z dostarczonym projektem, co do piksela! Pixel Perfect umożliwi Wam nałożenie półprzezroczystej nakładki strony tak, aby porównać ją z istniejącą.

pixelperfect

Pixel Perfect

Mamy nadzieję, że lista będzie się wydłużać, a Was prosimy o sugestie w komentarzach 🙂

Filed under: Bez kategorii