Bez kategorii
Leave a comment

UI Kits dla developerów – najlepsze źródła

Skoro przygotowaliśmy listę miejsc, z których projektanci mogą pobrać elementy UI to nie mogliśmy zapomnieć o web developerach 🙂 Przedstawiamy wam zestawy interfejsu użytkownika oparte najczęściej na Bootstrapie w HTML/CSS. Większość zestawów jest darmowa, dlatego korzystajcie i ułatwiajcie sobie pracę!

Get Shit Done Kit

To zestaw elementów interfejsu oparty na framework’u Bootstrap. Ekipa z Creative Tim przeprojektowała wszystkie komponenty na płaskie i minimalistyczne. W skład tego zestawu UI wchodzą: buttony, menu, dropdowny, elementy nawigacyjne, paski postępu, suwaki, check boxy, efekt karuzeli, typografię itp. Jest on wyposażony w niezbędny CSS i świeżą paletę kolorów. Get Shit Done jest uznawany za wyznacznik dobrego interfejsu. Żeby rozpocząć, uwzględnij ‚css/get-shit-done.css’ w szablonie HTML.

ui kits for developers

Get Shit Done Kit

Bootflat

Bootflat jest open source’sowym zestawem UI w stylistyce flat oparty na Bootstrap 3.3 CSS.  Znajdziecie tu czyste i minimalistyczne komponenty do tworzenia interfejsów: stron internetowych, landingi czy aplikacje iOS i Android. Do wykorzystania są takie elementy jak próbki kolorów, labels, dropdowny, popovery, kalendarze, typografia, footery, tabele czy ikony.

ui kits free

Bootflat

 

Flat UI

Kolejny zestaw UI oparty na framework’u Twitter Bootstrap 3. Flat UI Free zawiera wiele podstawowych i złożonych elementów: buttony, radio buttony, menu, dropdowny, paski postępu, suwaki, pola wyboru, elementy nawigacyjne itp.  Kolorowe, stylowe ikony mogą być łatwo modyfikowane i wykorzystywane w wielu różnych projektach. Glify dostępne są w formatach PSD, HTML / CSS i SVG.  Z tym zestawem na pewno spędzicie mniej czasu na rutynowej pracy. Polskim akcentem stanowi typografia –  w tym zestawie to font Lato stworzony przez Janusza Dziedzica. Płatna wersja dla developerów od $39.

ui templates css

Flat UI

 

UI Kits od PixelKit

PixelKit może pochwalić się kolekcją wielu gotowych zestawów z elementami interfejsu. Te dostępne w HTML i PSD to m.in.: Shapes, Spicy Treats (restauracja), Funky Tunes, City Break (hotel) czy Vanilla Cream, doskonale nadają się na stronę bistro czy kawiarni.

Wersje oparta na Boostrap z HTML dostępne tylko w koncie developerskim, którego koszt wynosi $89 rocznie.

ui kits bootstrap

UI Kits od PixelKit

 

Pure CSS

Zestaw małych modułów CSS na bazie Pure, które można wykorzystać w każdym projekcie internetowym. W skład zestawu wchodzą tabele, przyciski, elementy nawigacyjne, menu, formy itp. Zobaczcie przykłady stworzonych stron tutaj.  Mało ważące pliki CSS zapewniają ładowalność strony na smartphonach.

ui kits css

Pure CSS

 

Responsive Flat UI

Responsive Flat UI to gotowy zestaw UI zbudowany w oparciu o Bootstrap.

ui kits for programmers

Responsive Flat UI

CSS Flow

6 zestawów UI stworzonych w CSS w oparciu o Sass. W każdym znajdziecie grupy przycisków, dropdown’y, pola tekstowe, walidacje, rozwijane listy, pola wyboru, przyciski radiowe, tabele, nagłówki, paski postępu czy komunikaty alarmowe. Zestawy w pełni funkcjonują na każdej przeglądarce bez JavaScriptu. Możecie kupić wszystkie zestawy w łącznej cenie $49. Ceny jednego zestawu od $9.

CSS ui

CSS Flow

UI Kit

Zestaw dostępny na Codepen. Flatowe przyciski, menu bar’y i wyszukiwarka.

ui kit

UI Kit

 

Almost Flat UI

Zestaw elementy interfejsu użytkownika oparty na Foundation Framework 5.2.2
Dostępne są przyciski, formy, nawigacja, nagłówki czy komponenty CSS i JavaScript.

sass ui kit

Almost Flat UI

 

Spot UI Kit

Rozbudowany zestaw interfejsu użytkownika stworzony w HTML5/CSS3 oparty na Bootstrapie. Jest on zoptymalizowany pod ekrany Retina i kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami.

ui kits

Spot UI Kit

 

Square UI Kit

Kolejny zestaw UI HTML5/CSS3 w oparciu o Bootstrap.

gui designer

Square UI Kit

 

Filed under: Bez kategorii